TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Grupa nr 5

To zachodnia część diecezji legnickiej.

2019-06-13

„Do Maryi Panny piątka goni, od Zgorzelca idzie z własnej woli ….” to refren hymnu zgorzeleckiej „piąteczki”.

Grupa jako pierwsza wyrusza na pątniczy szlak, bo już 25 lipca a wiec 4 dni przed całą Pielgrzymką, z oddalonego od Legnicy o 100 kilometrów Zgorzelca. Dzięki temu, ma to szczęście, że o całe cztery dni dłużej może cieszyć się z pielgrzymowania do tronu Maryi.

Tworzą ją pielgrzymi z dekanatów: Zgorzelec, Bogatynia, Lubań, Leśna, Gryfów Śląski.  Patronuje im święta Jadwiga, której wizerunek pielgrzymi z dumą  niosą na swoich sztandarach. Kolorem, z którym utożsamia się grupa, jest fiolet, symbolizujący duchowość oraz dostojeństwo. To również kolor pokutny, który jednak ze względu na przyjacielską atmosferę i pogodne nastawienie, jakie panują w grupie stał się także symbolem radości i entuzjazmu.

Przewodnikiem Grupy 5 jest ksiądz Łukasz Pawłowski, który posługuje w parafii pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. To człowiek, który swoją postawą  i zaangażowaniem motywuje grupę  do działania, zarażając uśmiechem i pogodą ducha wszystkich napotkanych na swojej drodze. Będąc utalentowanym muzycznie, lubi śpiewać przy akompaniamencie dźwięcznego ukulele, na którym chętnie przygrywa i dodaje otuchy pątnikom.  Podczas drogi zawsze służy sakramentem pokuty i pojednania oraz posługą kapłańską.

„Piąteczka” to grupa, w której nie ma wiekowych barier i pielgrzymi niezależnie od daty urodzenia cieszą się swoim towarzystwem, wzmacniają poczucie wspólnoty, uczestnicząc w modlitwach i wieczornych apelach. To wspólnota rozmodlona i jednocześnie rozśpiewana. Wśród uczestników znaczną część stanowi młodzież, pośród której wyraźnie wyróżniają się skautki Europy, noszące z dumą swoje mundury. Warto jednak podkreślić, że wśród pątników nie brakuje ludzi starszych, dla których jak sami mówią: „wiek nie ma znaczenia, są młodzi duchem”.

Grupa ta poprzez rodzinną i przyjacielską atmosferę tworzy piękną wspólnotę, która śpiewająco pokonuje trud pielgrzymowania na Jasną Górę.

Grupy pielgrzymki

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie