TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Grupa nr 1

Tutaj są mieszkańcy dekanatów Polkowice, Lubin, Ścinawa i Chocianów.

2019-06-13

“Jedyneczka” swoje pielgrzymowanie rozpoczyna wyjściem z Polkowic - z macierzystego miejsca pochodzenia. Pątnicy ruszają na szlak trzy dni przed oficjalnym wyjściem Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Grupa gromadzi pielgrzymów z tzw. Zagłębia Miedziowego, czyli z dekanatów: Polkowice, Lubin i Ścinawa. 

Miejscem szczególnym dla grupy jest parafia pw. Matki Bożej Łaskawej w Polkowicach, która jest centrum duchowym i logistycznym całej grupy. 

Patronem grupy jest św. Barbara, ponieważ nie sposób wyobrazić sobie innego patrona dla tego górniczego regionu. Grupa 1 wędruje pod barwą czerwoną, kolorem, który symbolizuje radość i żywiołowość. Czerwone flagi, koszulki, nakrycia głowy, a także czerwone okulary - to elementy wyróżniające tę grupę na szlaku.

W jej skład wchodzą ludzie starsi, doświadczeni w pielgrzymowaniu, jak również osoby młode, po raz pierwszy wyruszające na szlak. Pośród wielu ciekawych osobowości, które można spotkać w grupie jest osoba pana Jana, który na wejście do Jasnej Góry ubiera się w galowy strój górnika i dzielnie maszeruje na czele, niosąc proporzec patronki - św. Barbary.

Całą grupę charakteryzuje żywiołowość i spontaniczność. Warto podkreślić takie cechy jak uporządkowanie i zgrana organizacja. Dużo czasu przeznacza się tutaj  przede wszystkim na modlitwę i refleksję. W trudach pielgrzymowania pomaga i radość niesie rozśpiewana schola.

Grupy pielgrzymki

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie