TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Grupa nr 3

To pielgrzymi z Bolesławca, Nowogrodźca, Złotoryi i Chojnowa.

2019-06-12

To grupa, której z całą pewnością nie da się nie zauważyć na pielgrzymim szlaku. Stanowi jedną z najliczniejszych, ilość pątników sięga niekiedy nawet 250 osób. Barwą rozpoznawalną tej grupy jest wyrazisty, nieprzeciętny kolor pomarańczowy, stąd też nieoficjalna nazwa ‘’złocista pomarańcza’’.

Patronem Trójeczki jest święty Józef, którego wizerunek z dumą pielgrzymi niosą na swych flagach.

Ta grupa na pielgrzymi szlak wyrusza z Bolesławca już na cztery dni przed wyjściem diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki, gromadząc pątników  z dekanatów: Bolesławiec Wschód, Bolesławiec Zachód, Nowogrodziec, Chojnów oraz Złotoryja.

Grupę cechuje młodzieńczy entuzjazm, który zaraża otoczenie. Bardzo dobrze ich postawę określa powiedzenie ‘’do tańca i do różańca’’. I choć znaczną część stanowią ludzie młodzi, to nie brakuje w jej szeregach również nieco starszej, doświadczonej młodzieży i osób dorosłych, a także rodziców z małymi dziećmi.

Grupa prężnie działa i jest bardzo dobrze zorganizowana. Wielu pielgrzymów angażuje się w różne służbach, dzięki którym można bezpiecznie i owocnie pielgrzymować. Wśród nich najważniejsze to: grupa porządkowa, czuwająca nad zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na szlaku i są od zadań specjalnych; służba medyczna, dbająca o kondycję i zdrowie fizyczne pielgrzymów, a także służba muzyczna, która swoimi wspaniałymi i radosnymi głosami oraz dźwiękiem gitar prowadzi pątników na Jasną Górę.

Nad całą organizacją i działalnością uważnie przewodnik grupy, energiczny, pełny zapału i pomysłów, zarażająca pogodą ducha, radością i uśmiechem ksiądz Dawid Kostecki. Podczas drogi dba przede wszystkim o stronę duchową pielgrzymów, prowadząc modlitwy i rozważania, służąc pielgrzymom posługą kapłańską, którzy zawsze mogą liczyć na jego wsparcie i rozmowę.

Pielgrzymi Grupy trzeciej dbają o utrzymanie wzajemnych relacji i więzi nie tylko podczas pielgrzymki. Organizują w ciągu całego roku spotkania i wyjazdy oraz uczestniczą we wspólnych mszach i nabożeństwach, pielęgnując w taki sposób swoją wspólnotę.

Podsumowując, można zdecydowanie powiedzieć, że grupa ta stanowi jedną, wspaniałą rodzinę.

Grupy pielgrzymki

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie