dni
godzin
minut
sekund

Grupa nr 4

To samo serce diecezji, bo zbiera ludzi z Legnicy i jej okolic.

2019-06-13

Grupę 4 stanowią pielgrzymi z Legnicy oraz z pierścienia pobliskich miejscowości. Kolorem grupy jest piękna, soczysta zieleń, będąca kolorem nadziei. Pątnikom patronuje św. Piotr, który jest patronem całej diecezji legnickiej.

Czwóreczka rozpoczyna swoje pielgrzymowanie wyjściem, wraz ze wszystkimi grupami, z Katedry pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy, dnia 29 lipca, czyli dzień rozpoczynający Pieszą Pielgrzymkę Legnicką.

Nad sprawną organizacją grupy oraz opieką duchową czuwa przewodnik ksiądz Artur Jaguszczak, wikariusz w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Legnicy. 

Wprawiona w marsz grupa wycisza się i odnajduje odpoczynek w modlitwie. Po czym z radosnym śpiewem i pląsami rusza na szlak.

W Czwóreczce pielgrzymują zarówno młodzi jak i nieco starsi, ale nie brakuje też rodzin z dziećmi. Ma się wrażenie, że każda osoba, poprzez uczestnictwo w pielgrzymowaniu podtrzymuje i pielęgnuje przyjaźń, przez co panuje tu rodzinna i miła atmosfera.

Ta swoista mieszanka entuzjazmu, młodości i doświadczenia życiowego sprawia, że wspólne pielgrzymowanie staje się niezapomnianym przeżyciem, do którego nieustannie się wraca i które wyznacza kierunki dla ścieżek życia po zakończeniu pielgrzymki.

W Grupie 4 powstał nowy zwyczaj, który może stać się tradycją, czyli comiesięczna modlitwa różańcowa w intencji pielgrzymki i jej uczestników odmawiana każdego 29 dnia miesiąca. Po modlitwie odśpiewywany jest wspólny apel w łączności z Jasną Górą.

Grupy pielgrzymki

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Najnowsze w serwisie