dni
godzin
minut
sekund

Częstochowa. Koniec tegorocznej wędrówki

Zgodnie z tradycją, pątnicy w deszczu dotarli na Wały Jasnej Góry.

2023-08-08

Zgodnie z planami i przy wsparciu Bożego błogosławieństwa 31. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę dotarła w poniedziałek 7 sierpnia br. do celu. Pątnicy, a było ich więcej ponieważ wielu dojechało na ostatni dzień, pierwsze kroki o poranku skierowali do kościoła w Blachowni. Tam odbyło się nabożeństwo dziękczynne za dar pielgrzymowania i po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, pielgrzymi ruszyli na dwa ostatnie etapy wędrówki.

Jedyny postój tego dnia wypadł nie w dzielnicy Kawodrza ale w dzielnicy Lisiniec, w parafii prowadzonej przez franciszkanów. 

Ostatni etap pielgrzymka pokonała w rzęsistym deszczu. Przez niego powitanie na jasnogórskich Wałach zostało skrócone do minimum. Po nim grupa po grupie pielgrzymi wchodzili do kaplicy z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej na krótką chwilę modlitwy. Zwieńczeniem pielgrzymowania była Eucharystia w bazylice, której przewodniczył ks. Mariusz Majewski a homilię wygłosił ks. prof. Sławomir Stasiak, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

Poniżej możecie zobaczyć kilka ujęć z ostatniego dnia wędrówki oraz odsłuchać pełną homilię ze Mszy świętej:

 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie