dni
godzin
minut
sekund

Dekrety i nowy ojciec

Przewodnicy grup (w tym siostra zakonna) otrzymali od biskupa specjalny dokument.

Ks. Krzysztof (z lewej) oraz ks. Mateusz - ojcowie duchowni PPL.

Ks. Krzysztof (z lewej) oraz ks. Mateusz - ojcowie duchowni PPL.

zdjęcie: Jędrzej Rams /Foto Gość

2021-08-09

Podczas Eucharystii wieńczącej XXIX Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę biskup legnicki Andrzej Siemieniewski wręczył poszczególnym przewodnikom dekrety nominujące ich na duszpasterzy poszczególnych grup. W ten sposób księża oraz s. Magdalena otrzymali misję duszpasterską w sprawach naszej diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. To podkreśla fakt, że piesze pielgrzymowania nie obejmuje jedynie kilku dni lipca i sierpnia ale jest całoroczną pracą formacyjną dla osób, które pragną wzrastać duchowo w ramach "rodziny" pielgrzymkowej.

Dodatkowo biskup legnicki Andrzej Siemieniewski podziękował za wieloletnią posługę pielgrzymkową ks. dr. Krzysztofowi Wiśniewskiemu. Przez dekadę pełnił on w PPL posługę ojca duchownego. Teraz jego miejsce zajął ks. Mateusz Rycek, kapłan również od prawie 30 lat związany z legnicką pielgrzymką. Najpierw jako młody chłopak chodzący na Jasną Górę z grupą jeleniogórską, później jako kleryk a w końcu jako kapłan. Prowadził jako przewodnik grupę nr 2 a także odpowiadał za logistykę i sprawy techniczne. Teraz z woli biskupa legnickiego zajmie się opieką duchową.

Ks. Tomasz Metelica, główny przewodnik PPL, sziękując ks. Krzysztofowi wręczył mu skromny podarunek. Był to pamiątkowy album z zdjęciami z poprzednich pieszych pielgrzymek, które przedzielały strony z wpisami tegorocznych pątników, którzy dziękowali ojcu Krzysztofowi za wieloletnią posługę i m.in. głoszenie homilii na szlaku do Maryi.

Zobacz galerię - Msza, dekrety i powołanie

 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

XV Niedziela Zwykła
III tydzień psałterza

Najnowsze w serwisie