TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Druga sobota, ósmy dzień

Pątnicy przeszli dzisiaj z Pawonkowa do Lisowa.

Ks. Piotr Kruczyk głosi konferencję w strugach deszczu

Ks. Piotr Kruczyk głosi konferencję w strugach deszczu

zdjęcie: Jędrzej Rams

2022-08-06

W sobotę 6 sierpnia br. pątnicy rano wyszli z noclegu w Pawonkowie. Pierwszy etap nie był długi, bo już po 6 km pielgrzymki zameldowali się w miejscowości Lubecko. Tam znajduje się sanktuarium maryjne, w którym 30. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę zatrzymała się nie tylko na postój ale przede wszystkim na Eucharystię. Za nią tym razem była odpowiedzialna grupa nr 1 a więc z zagłębia miedziowego. Jednak z tej racji, że "proboszczem" w tej grupie jest diakon Piotr Kaśczyszyn, liurgii przewodniczył ks. Tomasz Metelica.

Warto dopowiedzieć, że ten odcinek był co prawda krótki ale niezwykle obfity w emocje. Bo po kilku dniach okrutnie wysokich temperatur nagle przyszło załamanie pogody. Zmoczeni deszczem pielgrzymi skrzętnie chowali się w murach sanktuarium. Niestety czas spędzony na Eucharystii nie sprawił, że z chmur przestał padać deszcz. Nawet więcej - zaczął padać intensywniej. Dlatego dwa kolejne etapy pielgrzymi przeszli w deszczu. Cali zmoczeni od stóp do głów mogli odpocząć od wody lecącej z nieba, dopiero na postoju w Lubockich. 

W galerii zobaczą państwo także zdjęcia z postoju w Kochcicach, gdzie pielgrzymi znaleźli schronienie w murach powstającego tam kościoła parafialnego.

GALERIA - TUTAJ 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Najświętszej Trójcy
(uroczystość)
IV tydzień psałterza

Najnowsze w serwisie