dni
godzin
minut
sekund

"Dwójeczka" przedpielgrzymkowo

W Kamiennej Górze spotkali się członkowie grupy nr 2 naszej pieszej pielgrzymki.

2021-06-07

W Kamiennej Górze odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie przedpielgrzymkowe grupy nr 2. Członkowie "dwójeczki" rozpoczęli w ten sposób przygotowania do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Podczas spotkania wielokrotnie wybrzmiało, że pątnicy bardzo stęsknili się za pieszą wędrówką z modlitwą na ustach.

Grupa nr 2 obejmuje swoim obszarem oba dekanaty Kamienna Góra, oba Jelenia Góra a także Mysłakowice, Szklarska Poręba oraz Świerzawa. Na kamiennogórskim spotkaniu pojawili się członkowie grupy m.in. z Kamiennej Góry, Mysłakowic i Jeleniej Góry.

W tym roku grupa będzie miała nowego księdza przewodnika. Został nim ks. Emilian Gwiżdż, wikariusz z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze.

- Wydaje mi się, że dobrze jest się spotkać z grupą, którą się dopiero poznaje. Chcemy podjąć drogę wspólnie, nie tylko raz do roku. Czas poznawania jest też formowaniem się na czas życia poza pielgrzymką. To są cenne chwile. Musimy się też oczywiście zorganizować logistycznie, przeprowadzić zapisy, porozmawiać o dojściu z Jeleniej Góry do Legnicy, przedyskutować wyjazd na ten jeden, jedyny dzień przypisany naszej grupie już na trasie z Legnicy na Jasną Górę - mówi ks. Emilian Gwiżdż, przewodnik grupy nr 2.

W tym roku grupa nr 2 będzie wędrowała 1 sierpnia a więc na trasie z Oławy do Czepielowic. Niemniej "dwójeczka" nie chce porzucać 30-letniego zwyczaju i jej członkowie chcą zorganizować dojście do Legnicy. Więcej informacji padnie zapewne podczas kolejnego spotkania przedpielgrzymkowego o terminie którego dowiecie się śledząc oficjalną stronę Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie