TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Grupa Duchowego Uczestnictwa

Już można włączyć się w (duchowe) pielgrzymowanie na Jasną Górę.

2020-07-13

Zbliża się termin wymarszu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Pątnicy ruszą z legnickiej katedry 29 lipca o godzinie 7.30. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne niewielu z nas będzie mogło w tym roku pójść pieszo do Częstochowy. Dlatego organizatorzy Pielgrzymki zapraszają do dołączenia do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Jest to zawsze najliczniejsza grupa ze wszystkich grup, które ruszają (nawet jeżeli tylko duchowo) w pielgrzymkę ku Jasnej Górze. Grupa ta jednak jest niewidoczna, ponieważ jej członkowie są porozrzucani praktycznie po wszystkich parafiach naszej diecezji i nigdy się nie spotykają w jednym miejscu. Niemniej korzystają z wszelkich duchowych łask jakie wymadlane są na pielgrzymkowym szlaku do Maryi i Jezusa.

Do każdej parafii diecezji legnickiej trafiły książeczki duchowego uczestnictwa wraz ze znaczkiem tegorocznej XVIII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Wystarczy zapytać proboszcza o książeczki. Gdyby już nie było np. zabrakło, kolporterzy gazet mogą dostarczyć je jeszcze przed wyjściem pielgrzymki.

W każdej książeczce znajduje się duchowy program przygotowany przez ojca duchownego PPL ks. dr. Krzysztofa Wiśniewskiego, adresy kościołów stacyjnych w których będzie się można spotkać w trakcie pielgrzymki i pomodlić razem z innymi duchowymi pielgrzymami a także data tegorocznego Epilogu PPL.

Przypominamy też, że bieżące informacje z trasy pielgrzymki, transmisje Mszy świętych oraz wieczornych Apeli Jasnogórskich tylko na oficjalnej stronie Pielgrzymki - pielgrzymkalegnicka.pl

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Ewangelia z komentarzem

Najnowsze w serwisie