dni
godzin
minut
sekund

Newsy o tegorocznej pielgrzymce

Są pierwsze ustalenia co do tegorocznych rekolekcji w drodze.

2021-05-04

Zakończyło się ogólnopolskie spotkanie dyrektorów pieszych pielgrzymek na Jasnej Górze. Brał w nim udział ks. Tomasz Metelica, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Jak informuje, wiadomo już, że piesze pielgrzymki będą mogły iść w tym roku do Matki Bożej Częstochowskiej. Jednocześnie jednak trudno na razie orzec, ilu pątników będzie mogło wziąć w nich udział. Ze względu na płynność ograniczeń wynikających z prewencji sanitarnej, trudno dzisiaj wyrokować, jaka będzie sytuacja pod koniec lipca. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny zaleca daleko podsunięte ograniczenia ilościowe.

Teraz organizatorzy poszczególnych pieszych pielgrzymek muszą zadecydować, w jakiej formie je przygotować. W diecezji legnickiej na stole są dwa warianty. Pierwszy zakłada wyruszenie i przejście całej trasy przez jedną, stałą grupę. Być może 50-osobową.

Drugi wariant zakłada "sztafetę grup", bardzo podobną do zeszłorocznej. Podobną, ponieważ może być tak, że dopuszczona będzie większa liczba uczestników niż przed rokiem. Wtedy było to 50, teraz być może sięgnie nawet 150.

Pewne jest jednak to, że pielgrzymka także i w tym roku, wobec takich ograniczeń, będzie bardzo obecna w internecie. Planowane są relacje Eucharystii, Apeli Jasnogórskich. Są też rozważane inne pomysły, ale to czas pokaże, czy i w jakiej formie uda się je przygotować.

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie