dni
godzin
minut
sekund

Nocne czuwanie u Matki

Za nami nocne czuwanie legnickich Pieszych Pielgrzymów na Jasnej Górze.

2022-02-07

W piątek 4 lutego br. pielgrzymi z różnych rejonów diecezji legnickiej m.in. Jawora, Legnicy, Kamiennej Góry i Jeleniej Góry, wyruszyli na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Najpierw wzięli udział w Apelu Jasnogórskim a po nim pozostali w kaplicy cudownego obrazu. Wraz z nimi, ale tylko do północy, pozostali jedynie pielgrzymi z diecezji kaliskiej. Jak pisze pomysłodawca wyjazdu ks. Mateusz Rycek (od tego roku także ojciec duchowny Pieszej Pielgrzymki Legnickiej) na nocne czuwanie zdecydowało się 150 osób a ponad 1000 osób łączyło się z nimi w modlitwie śledząc transmisje na stronie sanktuarium Jasnej Góry.

Głównym punktem czuwania była Eucharystia, która rozpoczęła się o północy. Sprawowali ją księża Tomasz Metelica, Krzysztof Czadowski i Mateusz Rycek. Ten ostatni wygłosił też homilię w której przypomniał jak ważna jest modlitwa w życiu człowieka i której można szczególnie uczyć się właśnie na Jasnej Górze. Nawiązał też do rozważań z Apelu Jasnogórskiego, który prowadził, a w których mówił o niezwykłym spojrzeniu Maryi, która czeka na każdego z nas.

Czuwanie skończyło się nad ranem o godzinie 4.00. Kolejne takie nocne czuwanie pielgrzymów z diecezji legnickiej zaplanowano z 3 na 4 lutego 2023 roku.

 

 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Wniebowstąpienie Pańskie
(uroczystość)
III tydzień psałterza

Najnowsze w serwisie