dni
godzin
minut
sekund

Opłatek grupy zerowej

Za nami pierwsze tegoroczne spotkanie służb 30. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

2022-01-04

W niedzielę 2 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie bożonarodzeniowo-opłatkowe członków służb Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Może nie wszyscy to wiedzą, ale wszyscy ci pielgrzymi należą do grupy o numerze 0 (zero) a ich kolorem jest czarny. Patronem zaś obrany został bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Dlatego wzorem innych grup pielgrzymkowych tak samo i oni spotykają się na spotkaniach popielgrzymkowych oraz np. opłatkowych w okresie Narodzenia Pańskiego.

Tak było i tym razem. gdy ponad 25 osób zebrało się w Legnicy by razem się modlić, śpiewać kolędy, wspominać ostatnią pielgrzymkę i rozmawiać o nadchodzącej. Dlatego na spotkaniu obecny był nie tylko główny przewodnik PPL ks. dr Tomasz Metelica ale także ks. Mateusz Rycek, nowy ojciec duchowny naszej pielgrzymki na Jasną Górę. I właśnie ten drugi kapłan podczas Eucharystii mówił w homilii o służbie, która przybliża innych do Jezusa.

- Gdzie szukamy Jezusa? Próbujemy słuchać Słowa, szukamy Go w sakramentach, ale czasami On jest w drugim człowieku. Jeżeli nasze serce dojrzy drugiego człowieka, dojrzy tam Jezusa. Tak jest na pielgrzymce, gdy swoją służbą staramy się pomóc innym, nie tylko bezpiecznie dojść na Jasną Górę, ale pokazać, że żyjemy Słowem. Że droga ku Jasnej Górze przez kilka a może kilkanaście pielgrzymek zmieniła także i moje życie. Świadectwo służb pielgrzymkowych jest bardzo cenne. Dlatego może warto już teraz, na początku roku, zrobić takie postanowienie, by ofiarować swój nadchodzący trud za kogoś, by ten spotkany człowiek mógł doświadczyć Boga - mówił ks. Mateusz Rycek.

Po modlitwie był czas na spotkanie przy śpiewie kolęd i wspomnieniach ze szlaku pielgrzymkowego. Były też pierwsze ustalenia na temat m.in. organizacji służb, tzw. bazy pielgrzymkowej, terminów organizacyjnych. Wiadomo że ruszamy 30 lipca a dochodzimy na Jasną Górę 8 sierpnia. Więcej bieżących informacji znajdziecie z czasem na stronie pielgrzymkalegnicka.pl

Aktualności

Autopromocja - sklep

Ewangelia z komentarzem

Najnowsze w serwisie