dni
godzin
minut
sekund

Plakat od "owieczki"

Poznajcie Pawła, który stworzył dla nas tegoroczny plakat.

Paweł Modzelewski, autor tegorocznego plakatu pielgrzymki, trzyma w rękach książeczkę pielgrzymkową, w której znajdziemy informacje o jego działalności

Paweł Modzelewski, autor tegorocznego plakatu pielgrzymki, trzyma w rękach książeczkę pielgrzymkową, w której znajdziemy informacje o jego działalności

zdjęcie: jr

2022-06-01

Autorem grafiki jest Paweł Jan Modzelewski, którego firma nosi ewangeliczną nazwę „Talitha Kum”. Jak sam o sobie pisze, „jest to rodzinna działalność katolicka, która została powołana do tego, by w sposób twórczy służyć Bogu realizując projekty dla Jego dzieci”.

- Nazwa jest oczywiście zaczerpnięta z Pisma Świętego, z relacji uzdrowienia dziewczynki przez Jezusa. Bardzo mnie poruszyło tłumaczenie jakie usłyszałem od księdza w katedrze. On tłumaczył, że „talitha” to nie tylko dziewczynka czy też dziecko, ale to takie zdrobniałe określenie małej owieczki – mówi Paweł.

Paweł sam jest pielgrzymem chodzącym z Legnicy na Jasną Górę. Najpierw wędrował jako pątnik w jednej z grup, obecnie jest jednym z porządkowych pielgrzymki.

- Pierwszy raz o pielgrzymce usłyszałem w 2017 roku i już wówczas zapragnąłem na nią pójść. Jednak tak się złożyło, że pierwszy raz poszedłem w 2019 roku, trzy lata po swoim nawróceniu. To były najwspanialsze dni mojego życia - wspomina mężczyzna.

Odbiorcami dzieł tworzonych przez „Talitha Kum” będą dzieci i młodzież, chociaż artysta nie odżegnuje się też od tworzenia różnego rodzaju dzieł religijnych i sakralnych.

Obraz "Dwa Serca"- Chcę tworzyć dzieła wartościowe w kontrze do mainstreemu. Myślę o różnego rodzaju animacjach, książeczkach, grafikach, obrazach. Ciężko jest znaleźć animacje czy produkty dla młodych ludzie, które nie byłyby skażone światowością i współczesnymi trendami. Dodatkowo widzimy, że w przestrzeni brakuje dobrej sztuki religijnej i sakralnej. Jest dużo kiczu. Brakuje często piękna, o którym młodzi ludzie mogliby powiedzieć „o to jest piękne, z tym mogę się identyfikować, tu widzę Jezusa”. Nie ma dobrych książek czy też animacji, bajek dla dzieci. I to chcemy dla nich robić a jednocześnie tworzyć dzieła artystyczne, sakralne. Chciałbym, też dodać, że firma jest zawierzona Maryi – mówi Paweł Jan Modzelewski.

Prace Pawła znajdziemy m.in. na Facebooku pod profilem: Talitha Kum RDK.

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie