dni
godzin
minut
sekund

Rozmodlona Baza

Członkowie grupy służb spotkali się, by modlitewnie przygotować się do pielgrzymki.

Modlitwa w kaplicy.

Modlitwa w kaplicy.

Modlitwa w kaplicy.

zdjęcie: Jędrzej Rams /Foto Gość

2023-04-25

W niedzielę 23 kwietnia w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa w Legnicy spotkali się członkowie grupy 0 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Jest to grupa składająca się z członków poszczególnych służb. Począwszy od sekretariatu Pielgrzymki, poprzez poszczególne "zaopatrzenie" czyli ciepłe i zimne napoje, techników, medyków, liturgistów oraz porządkowych głównych.

Spotkania międzypielgrzymkowe poszczególnych grup nie są niczym niezwykłym. Zazwyczaj mają one charakter modlitewno-organizacyjny. O tym pierwszym mówił podczas Eucharystii ks. Tomasz Metelica, główny przewodnik PPL. Odwołał się on do czytanego w niedzielę fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, w której autor opisał dwóch uczniów idących do Emaus. Według ks. Tomasza jest to symbol drogi uczniów do których przychodzi sam Jezus. To on odnajduje uczniów, pozwala im się wypowiedzieć, wyżalić, a następnie opowiada im dobrą nowinę. Droga z Jezusem jest więc czasem spotkania z łaską Jezusa i odświeżeniem poczucia misji w sercach uczniów..

- Opowiedzenie Jezusowi na modlitwie tego, co mamy w sercu, jest okazją do tego, by zostały one dotknięte Bożą łaską. Wtedy przychodzi słuchanie Słowa, czas misji. My teraz przygotowujemy się do posługi, misji na pielgrzymkowym szlaku. Pamiętajmy jednak, że najpierw winniśmy dać się przemienić Jezusowi, przemienić nasze serce. Nie musimy czekać do czasu pielgrzymki. Możemy pojawiać się myśl, że to co mam w sercu przedstawię Jezusowie na pielgrzymce. Ale Chrystus dzisiaj nam pokazuje, że On wyszedł do uczniów uciekających z Jerozolimy, trudzących się wędrówką zwykłą drogą do małego, wręcz małoznaczącego Emaus. I tak samo jest z naszym dzisiaj, czasem do pielgrzymki, czasem zwyczajnego trudu codziennych obowiązków - mówił kapłan.

Spotkanie było też miejscem podzielenia się najnowszymi ustaleniami dotyczącymi m.in. organizacji służb medycznych, logistyką, przygotowaniem poszczególnych miejsc noclegowych. 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Najnowsze w serwisie