dni
godzin
minut
sekund

Służby - spotkanie przedpielgrzymkowe

Trwają przygotowania do pielgrzymki, dlatego ludzie bazy spotkali się, by pomodlić się za owoce 30. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

Spotkanie przy Stole Pańskim

Spotkanie przy Stole Pańskim

zdjęcie: JR

2022-06-20

Kilkudziesięciu członków grupy "zerowej" a więc grupy służb 30. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę, spotkało się w niedzielę 19 czerwca br., na swoim grupowym spotkaniu przedpielgrzymkowym. Tworzą przecież grupę o numerze 0, której patronem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Na trasie pielgrzymkowej też pielgrzymują razem z pozostałymi pątnikami, chociaż, to prawda, nie idą przez cały czas na piechotę ku Jasnej Górze. Niemniej nie odpoczywają lecz organizują całą logistykę, tak bardzo potrzebną pielgrzymom: od zabezpieczenia przejścia kolumny, przez przygotowanie liturgii, nagłośnienia, dowożenie napojów czy pieczywa a na organizacji bazy kończąc.

Dlatego oni też spotkali się przed wyruszeniem pielgrzymki, aby porozmawiać o szczegółach tegorocznego pielgrzymowania. Jest o czym rozmawiać, ponieważ każdego roku pojawiają się nowości (w tym roku będzie nią chociażby przedszkole pielgrzymkowe), następują zmiany techniczne (w tym roku pielgrzymka będzie mocno "namiotowa") a nawet czysto personalne.

Pamiątkowe zdjęcie osób, którzy będą tworzyli tegoroczną bazę pielgrzymkiNajpierw wszyscy skorzystali z okazji do wspólnej modlitwy. Eucharystię dla nich i za nich sprawowali ks. Tomasz Metelica, główny przewodnik PPL, oraz ks. Mateusz Rycek, ojciec duchowny PPL. Po liturgii był czas nas grilla i wspólne omawianie szczegółów przygotowań do 30. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie