TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Spotkanie księży przewodników

26 stycznia księża przewodnicy obradowali nad tegoroczną pielgrzymką.

2021-01-27

Księża przewodnicy podczas wtorkowego spotkania rozmawiali m.in. o tym czy pielgrzymki w tym roku będą mogły wyruszyć ku Jasnej Górze. Tego bowiem na tę chwilę nie wiadomo, ponieważ sytuacja związana z ograniczeniami w Polsce jest na tyle dynamiczna, że trudno jest przewidywać cokolwiek dalej niż dwa tygodnie do przodu.

Dlatego na tę chwilę przygotowania odbywają się na taką miarę, jakby mogła pójść normalna pielgrzymka. Zakładany jest jednak i scenariusz gorszy, czyli taki w którym na pątniczy szlak wejdą mniejsze grupy albo nawet, wzorem poprzedniego roku, tylko jedna grupa do 50 osób. To są te największe smutki i obawy tegorocznych przygotowań.

Ale są też i dobre wiadomości. Otóż w tegorocznych planach pielgrzymkowych znalazł się powrót na trasę tzw. grupy pokutnej. Będzie to grupa nr 7 a jej przewodnikiem został ks. dr Paweł Wołczański, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu, były ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

Nowością na pielgrzymkowym szlaku będzie za to pojawienie się grupy o numerze 9, której przewodnikiem a raczej przewodniczką będzie siostra ze Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty.

Filmowe relacje z zeszłorocznej drogi znajdziecie na kanale YT Gościa Legnickiego: TUTAJ

 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Ewangelia z komentarzem

Najnowsze w serwisie