TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Spotkanie popielgrzymkowe gr. 3

2022-09-20

Blisko 70 osób stawiło się na pierwszym po pielgrzymce spotkaniu grupy nr 3.

Grupa nr 3 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę ma za sobą pierwsze popielgrzymkowe spotkanie. Odbyło się ono 17 września przy parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu. Wzięło w nim udział blisko 70 "trójkowiczów". Gośćmi specjalnymi byli Bartłomiej Jaskot i Witek Góral, którzy poprowadzili uwielbienie Boga za dar tegorocznego pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej. 

Nie odbyło się bez Mszy świętej. Ksiądz przewodnik "Trójeczki" Dawid Kostecki w homilii zwrócił uwagę, że zdarza się, iż wracając z pątniczego szlaku mamy poczucie, że tegoroczna wędrówka nic albo niewiele wniosła w nasze życie. Ksiądz Dawid nawiązał do ewangelicznej roli, którą Jezus opisał w jednej z przypowieści. - Rola może być różna. Każda pielgrzymka to inna rola. Może akurat tak się zdarzyło, że ta twoja jest w tym momencie ciernista albo skalista. I nie zawsze wyda oczekiwany owoc. Niemniej teraz właśnie, w ciągu roku, pomiędzy pielgrzymkami, jest czas na to czy tę glebę przeorać, tak by następnym razem wydała dobry plon - mówił kapłan.

Nie ma dobrego spotkania popielgrzymkowego bez dobrego jedzenia, więc na świętowaniu nie zabrakło ciast i grillowania. Były też rozmowy o tym co się w tym roku sprawdziło w trakcie pielgrzymowania, jak przebiegła ta jubileuszowa 30. PPL, co można zorganizować na tę, która jest przed nami. Część "trójkowiczów" już zdeklarowała, że złożyli wnioski o urlop na czas pomiędzy 29 lipca a 7 sierpnia 2023.

Wśród planów na najbliższe 11 miesięcy są comiesięczne spotkania (Spotkania Józefowe Trójki) we wspomnianym kościele każdego 19. dnia miesiąca. Jest to nawiązanie do 19 marca czyli liturgicznego wspomnienia św. Józefa, patrona grupy nr 3. 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Ewangelia z komentarzem

Najnowsze w serwisie