dni
godzin
minut
sekund

Spotkanie popielgrzymkowe "trójeczki"

Za nami spotkanie, które podsumowało tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Legnicką z perspektywy grupy nr 3.

2020-10-06

W niedzielę 4 października br. w bolesławieckiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się popielgrzymkowe spotkanie grupy nr 3.

Wzięło w nim udział aż 100 osób. Skąd było ich aż tylu, skoro w tym roku Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę odbywała się w formie sztafetowej, w której jednorazowo wędrowało nie więcej niż 50 osób? Otóż byli to pielgrzymi, którzy dali się namówić, by wyruszyć na pątniczy szlak między Bolesławcem a Legnicą

Pielgrzymi wyruszyli 25 lipca i idąc przez m.in. Raciborowice, Złotoryję i Chojnów, do Legnicy przez cztery dni modlili się w ponad 100-osobowiej grupie.

- Mogę śmiało powiedzieć, że to była kolejna owocna pielgrzymka do Legnicy. Sporo osób poszło dlatego, że nie można było później pielgrzymować od Legnicy do Częstochowy. Jednak sporo było też takich osób, dla których wędrówka od Bolesławca była okazją do sprawdzenia czym jest pielgrzymowanie. Były osoby, które nigdy nie były na pieszej pielgrzymce, miały pragnienie wyruszenia ale obawiały się np. braku kondycji fizycznej. I czterodniowa wędrówka była dla nich okazją do sprawdzenia się. Po spotkaniu popielgrzymkowym wiem, że sporo takich osób deklaruje, że w przyszłym roku wyruszą już na całą pielgrzymkę, aż do Częstochowy – mówi ks. Dawid Kostecki, przewodnik grupy nr 3.

Grupa nr 3 spotka się ponownie już niedługo, ponieważ 29. dnia każdego miesiąca odbywają się spotkania modlitewne „Różaniec za Pielgrzymkę”. Najbliższe odbędzie się wieczorem 29 października w arafii pw. Narodzenia NMP w Złotoryi. W kolejnych miesiącach będzie się ono odbywało 29. dnia każdego miesiąca ale w innej miejscowości przynależącej do grupy nr 3 np. w Bolesławcu bądź Nowogrodźcu.

 

Galeria ze spotkania - TUTAJ

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie