dni
godzin
minut
sekund

Sprawdź, jakie będzie hasło tegorocznej pielgrzymki!

Co Duch Święty ma wspólnego z kard. Stefanem Wyszyńskim?

2019-06-12

Hasłem przewodnim XXVII PPL będą słowa „Idziemy w mocy Ducha Chrystusowego”. Program rozważań tych rekolekcji w drodze oparto o nowennę, która miała przygotować naród do 1000. rocznicy chrztu Polski. Stworzył go sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

- Są sygnały, że w tym roku może dojść do beatyfikacji kardynała, tym bardziej więc przez hasła poszczególnych lat Wielkiej Nowenny oraz cytaty z dzieł kardynała chcemy poznać jego samego oraz jego nauczanie. Wielu wie, że była taka postać, ale jego nauczenie jest nieznane - mówi ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Każdy dzień będzie posiadał swój temat, np. „Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom", „Małżeństwo - sakrament wielki w Kościele", „Młodzież wierna Chrystusowi". Do tego każdego dnia pielgrzymi będą poznawali cytaty z dzieł sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, np. „Polaków nie zdobywa się groźbą, ale sercem" czy też „Orły to wolne ptaki, szybują wysoko, nie pełzają po ziemi". 

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie