TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Wspomnienia z pielgrzymek cz. 4

Dzisiaj zapraszamy na bardzo nietypowe wspomnienia sprzed 25 lat!

2019-07-16

W poprzednich artykułach pojawiło się wspomnienie ślubu, jaki odbył się na pielgrzymkowym szlaku równo 10 lat temu. Jednak "starzy" pielgrzymi nie zawiedli i wskazali, że ćwierć wieku temu, a konkretnie 5 sierpnia 1994 roku na ślubnym pielgrzymkowym kobiercu stanęli Artur i Anna Płonka.

Ślubu odbył się podczas Eucharystii rozpoczynającej pieszą pielgrzymkę. Przewodniczył jej bp Tadeusz Rybak, ówczesny ordynariusz diecezji legnickiej. Jak wspomina współbohater wydarzenia Artur Płonka, nowożeńcy przepięknie ubrani przeszli przez całą Legnicę, aż do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. Tam zjedli uroczyste śniadanie. Wieczorem jeszcze tego samego dnia "wydali" przyjęcie dla grupy na IV (legnickiej) na którą upieczono aż 50 blach ciast!

Przeszli całą pielgrzymkę i razem z resztą pątników zameldowali się na jasnogórskich Wałach 14 sierpnia. Pielgrzymi bowiem dochodzili na Jasną Górę nie 7 sierpnia jak jest obecnie, ale 14 dnia sierpnia. Przed obraz Matki Bożej weszli w ślubnych strojach, chociaż co zapewne dziewczyny od razu zauważą na zdjęciach w naszej galerii, panna młoda szła ... w trampkach.

Państwo młodzi dzisiaj z dumą  wspominają, że wówczas modliło się za nich ponad 2,5 tys. osób. To zapewne najwartościowszy prezent ślubny, jaki można otrzymać.

Obejrzyjcie zdjęcia z rodzinnej archiwum ówczesnych nowożeńców - Ślub Artura i Anny z 1994 roku

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Najświętszej Trójcy
(uroczystość)
IV tydzień psałterza

Najnowsze w serwisie