TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Hasło i plakat

Każde rekolekcje mają swoją myśl przewodnią - sprawdź jaką ma PPL

2024-04-19

W naszym życiu wyruszamy w różne drogi. Są one związane najczęściej z codziennymi obowiązkami, realizowanymi pasjami czy wyznawanymi poglądami. Mówi się często, że wiara to również droga, na której pojawiają się różne momenty nasycone raz nadzieją, a innym razem zwątpieniem a także decyzje o przyjmowanych wartościach oraz dostrzeganie nowych perspektyw.

Z całą pewnością drogą jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która pomimo faktu, że każdego roku prowadzi nas do tego samego miejsca, to jednak za każdym razem wygląda inaczej. Wynika to z faktu, że każda pielgrzymka to propozycja innego spojrzenia, innych treści oraz propozycja na duchowe przeżycie czasu wakacji.

W tym roku naszym hasłem będzie „Nie jesteś sam”. Jest to, co prawda, bardzo luźne, ale nawiązanie do hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Chcemy zobaczyć, że uczestniczyć, czyli korzystać z życia, może tylko osoba, która potrafi przeżywać swoją samotność w dojrzały sposób, wykorzystując nadarzające się okazje oraz nie ulegając pokusie beznadziei.

Każdego dnia pielgrzymki będziemy przypominali sobie jedną postać z Pisma Świętego, która mierzyła się z jakimś rodzajem samotności w swoim życiu.

Do tych myśli nawiązuje plakat, który będzie promował naszą pielgrzymkę. Widzimy na nim wielką górę symbolizującą życiowe wyzwania, a na jej szczycie małego człowieka stojącego samotnie. To jednak tylko pierwsze wrażenie, ponieważ to co na początku jawi się jako bezkształtne chmury jest tak naprawdę mgłą skrywającą wielką tajemnicę. W tym nierozpoznanym gąszczu zaczynamy widzieć sylwetki świętych, którzy czekają, żeby dać się nam poznać i z nami spotkać. „Nie jesteś sam” - te słowa zdają się wybrzmiewać z każdej strony. Podjęty wysiłek, wyruszenie w drogę, wejście na górę, wyjście naprzeciw swoim lękom, sprawiają, że życie staje się inne, lepsze, bardziej świadome...

Właśnie to chcemy zaproponować na tegorocznej pielgrzymce - odkrycie w jaki sposób można przeżywać codzienność wolną od lęków samotności.

Mamy nadzieję, że wybierzecie się z nami, by przeżyć tę niezwykłą przygodę!

 

Autorem plakatu jest legnicki artysta Paweł J. J. Modzelewski / https://www.facebook.com/profile.php?id=100003956396196

Aktualności, Najważniejsze informacje

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Najświętszej Trójcy
(uroczystość)
IV tydzień psałterza

Najnowsze w serwisie