TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Drugi dzień XXIX PPL

W piątek w trasie była grupa o numerze 8.

Gotowi na kolejny etap

Gotowi na kolejny etap

zdjęcie: Łukasz Trusiński

2021-07-31

Drugi dzień sztafetowej XXIX Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę był zaplanowany dla pątników z grupy nr 8. Są to mieszkańcy dwóch dekanatów – Prochowice i Jawor.

Grupa stawiła się na miejscu startu punktualnie, tak więc równo o godzinie 6.30 rozpoczęła „wędrówkę wiary”. Celem tego dnia był kościół parafialny w Tyńcu Małym. Po drodze „ósemeczka” zatrzymała się w miejscowościach Zabłoto, Samsonowice, Sośnica oraz Strzyganowice.

- To moja druga pielgrzymka. Kilka lat temu przeszedłem całą. Teraz postawiłem przejść raz jeszcze, chociaż jeden dzień. I to był piękny dzień. Wróciły wspomnienia tamtej pielgrzymki, była modlitwa, śpiew, spotkania z ludźmi – mówi pielgrzymkowy brat Zbigniew.

Dystans jaki przypadł grupie do pokonania należy do najdłuższych w całej 10-dniowej pielgrzymce. To było ponad 30 km, które trzeba było pokonać w ponad 30-stopniowym skwarze.

Droga zakończyła się niespodziewaną wizytą biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, który wraz z pielgrzymami przeszedł ostatnie kilometry a także pomodlił się z pielgrzymami w kościele w Tyńcu Małym.

Galeria zdjęć z drugiego dnia wędrówki - KLIKNIJ

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Ewangelia z komentarzem

Najnowsze w serwisie