TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Pójdź na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką do Krzeszowa

Nie lekceważ tego zaproszenia! To będą 3 dni a może to one zmienią twoje życie?

2022-07-14

Arcyciekawą propozycją na spędzenie kilku na pątniczym szlaku jest piesza wędrówka z serca naszej diecezji, katedry w Legnicy, do duchowej stolicy naszego Kościoła lokalnego a więc sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Już teraz można się zapisać korzystając z formularza zapisów on-line: TUTAJ

W zaledwie kilka dni po zakończeniu pielgrzymki na Jasną Górę (przyp. red - 8 sierpnia) rozpocznie się bowiem Piesza Pielgrzymka Legnicka do Krzeszowa. Startuje ona już 12 sierpnia a więc w piątek. Jest to stosunkowo krótka forma wędrówki, bo zaledwie trzydniowa. Pątnicy na miejsce dotrą po południu 14 sierpnia.

Trasa wędrówki będzie wiodła przez m.in. Wilków, Wojcieszów, Raszów, tak by wieczorem w niedzielę 14 sierpnia pielgrzymi mogli stanąć przed tronem Pani Sudetów. Tam też tj. w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia kończąca pielgrzymkę. Do przejścia jest niewiele, bo około 70 km ale specyfiką tej wędrówki jest potrzeba pokonania kilku sporych pasm wzgórz. Największymi podejściami będą przejścia pomiędzy Wojcieszowem a Komarnem a także podejście z Wieściszowic do Raszowa.

Chętni będą mogli zostać w Krzeszowie i wziąć udział w wieczornych modlitwach, a także następnego dnia wziąć udział w Wielkim Odpuście Krzeszowskim.

Zapisy na tę pielgrzymkę odbywają się w sekretariacie pielgrzymki, który w dniu startu będzie od rana otwarty przy legnickiej katedrze.

Aktualności

Autopromocja - sklep

Najnowsze w serwisie