TYLE ZOSTAŁO DO WYRUSZENIA Z LEGNICY NA JASNĄ GÓRĘ

dni
godzin
minut
sekund

Przedszkole na legnickiej pielgrzymce

Na jeden etap w ciągu dnia rodzice mogą "oddać" dzieci do pielgrzymkowego przedszkola.

2022-08-04

Od drugiego dnia pielgrzymowania dzieci od 5 do 11 roku życia są zabierane przez "Pielgrzymkowe Przedszkole". Dzieci zostały podzielone na grupę dzieci młodszych i starszych. Każda z nich jest zabierana z trasy na jeden etap. Jadą wówczas na miejsce przyszłego postoju. Tam czekają je różne zajęcia m.in. zajęcia plastyczne.

- Rozważamy także hasło poszczególnych dni. Pielgrzymka ma jedno hasło, ale są tematy poszczególny dni. Organizujemy dzieciom zajęcia i coś w rodzaju katechezy, - mówi Agnieszka Orawiec, "pielgrzymkowa przedszkolanka". - Jest to taki pomysł, aby dzieci nie tylko odpoczęły w ciągu dnia, ale także żeby dowiedziały się np. po co ta cała modlitwa, po co zmęczenie, dlaczego co idziemy na Jasną Górę. Z drugiej strony sami rodzice mogą w tym czasie nieco mniej martwić się o dzieci a więc mogą się np. spokojnie pomodlić idąc na tym etapie - mówi Agnieszka Orawiec.

Podczas 6. dnia pielgrzymki dzieci zostały zabrane na drugim i trzecim etapie. 

- Ten pomysł bardzo się sprawdza. Daje prawdziwy oddech nam, rodzicom. Dodatkowo dzieci odpoczywają. Naprawdę świetna idea. Byłam na pielgrzymce 12 razy i wiem co to znaczy, że dzieci mogą spędzić czas w przedszkolu a rodzic może przejść etap i się pomodlić - mówi Rysia z grupy nr 3 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

Aktualności

Autopromocja - sklep

Dzisiaj

Najświętszej Trójcy
(uroczystość)
IV tydzień psałterza

Najnowsze w serwisie